Інші служби

Мешканці пансіонату постійно забезпечені якісним раціональним харчуванням. Меню складається з врахуванням норм і вікового складу мешканців, наявних у них захворювань. Щоденно готуються свіжі смачні страви, приготовлені кваліфікованими кухарями. Щоденно мешканці споживають м’ясні або рибні страви, овочі і фрукти, кисло-молочні продукти.

 

Для покращення соціального здоров’я підопічних та адаптації до нових умов проживання надається психологічна та психотерапевтична допомога. Вихід на пенсію чи втрата роботи, зменшення фізичних можливостей, смерть близьких людей, соціальна ізоляція, відчуття безнадійності та одинокості формують песимістичне сприйняття свого стану у підопічних. Розв’язку вказаних проблем, пошук позитивних сторін життя у старості, відновлення оптимістичної позиції здійснює психолог пансіонату. Для цього проводяться індивідуальні бесіди, корекційні заняття, тренінги. Групові психологічні сеанси відновлюють почуття згуртованості, колективності, взаємоопіки, родинності та відповідальності. Після таких занять підопічні часто повертаються до улюблених справ, шукають нові можливості своєї реалізації, налагоджують відносини з родичами, знаходять нових друзів. Усім новоприбулим мешканцям проводиться аналіз їх характерологічних особливостей, на підставі якого надається психологічна допомога в адаптації до нових умов проживання у пансіонаті. Психологічна робота з підопічними віддаляє час настання у них психологічної старості, а також сприяє формуванню позитивного психоемоційного клімату в колективі, налагоджує взаємовідносини між підопічними та обслуговуючим персоналом.

 

Частиною медико-соціальної допомоги та реабілітації мешканців пансіонату є організація їх дозвілля. З користю провести вільний час підопічні можуть у місцевій бібліотеці, фонд якої нараховує більше 6000 книг, сучасні журнали та газети. Працює гурток художньої самодіяльності, в якому беруть активну участь обдаровані артистизмом мешканці. Учасники шахово-шашкового клубу часто займають призові місця на регіональних змагання.

 

Важливою складовою медико-соціальної реабілітації є трудотерапія.

 

Мешканці відновлюють свої трудові навички приймаючи участь у роботі підсобного господарства, прибиранні території, рукоділлі.

 

Обов’язковою традицією є урочисті святкування святкових днів та знаменних дат концертами художньої самодіяльності мешканців пансіонату, а також колективами Тернопільського міського центру дитячої творчості, Тернопільської філармонії, педагогічного університету, шкіл м.Тернополя.

 

Велику радість мешканцям приносить привітання їх із Днем народження від імені адміністрації пансіонату. Іменниники отримують у подарунок солодощі та фрукти.

 

До віруючих мешканців навідуються служителі всіх конфесій. Для проведення богослужінь та обрядів у пансіонаті впорядковано спеціальне приміщення. Парафіяни сусідніх церков часто відвідують підопічних, допомагають їм у прогулянках та веденні дозвілля.

 

Постійна і злагоджена медико-соціальна робота колективу пансіонату сприяє покращенню здоров’я мешканців, їх активній життєдіяльності та довголіттю.